Auschwitz-Birkenau

Informacje

Czas trwania 10-11 godz.
Godzina rozpoczęcia 7:00-9:00 (do uzgodnienia)
Dzień tygodnia Codziennie
Rodzaj wycieczki Wycieczka do Auschwitz

 

Podczas tej jednodniowej wycieczki zwiedzimy obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau,  symbol jednej z największych tragedii w historii ludzkości - Holocaustu.
Pierwszym punktem wycieczki będzie Radiostacja w  Gliwicach. Istniejące tam muzeum upamiętnia nazistowską prowokację, która posłużyła jako pretekst do inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę. Następnie dotrzemy do Oświęcimia, w którym znajduje się Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Obóz w Oświęcimiu zaczął działać w 1940 roku jako miejsce przetrzymywania polskich więźniów politycznych.

Dwa lata później został przekształcony w jedno z głównych miejsc zagłady europejskich Żydów. W czasie istnienia obozu zamordowano tam około 1,5 mln ludzi, głównie Żydów, ale także Polaków, Cyganów, Rosjan i przedstawicieli innych narodowości. Zwiedzanie rozpoczyna się od pokazu 15-minutowego filmu dokumentalnego, nakręconego w czasie wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną. Następnie przewodnik poprowadzi Państwa na wystawę urządzoną w niektórych z ocalałych baraków, pokaże komory gazowe i krematorium. Po krótkiej przerwie nastąpi dalsza część zwiedzania obozu – zobaczą Państwo Auschwitz II - Birkenau (Brzezinkę).

Cennik

Klienci indywidualni (max 8 osób, min 2 osoby)  
Normalny 300 PLN/os
Ulgowy* 280 PLN/os
*(zniżki dla uczniów, studentów oraz przy rezerwacji więcej niż 4 miejsc)  
Ceny nie obejmują wstępów do zwiedzanych obiektów  
Cena biletów wstępu na trasie  
Muzeum Auschwitz-Birkenau  
Zwiedzanie w języku polskim 20-25 PLN/os
Zwiedzanie w języku obcym 30-40 PLN/os