Śladami kultury żydowskiej

Informacje

Czas trwania 3,5 godz.
Godzina rozpoczęcia do uzgodnienia
Dzień tygodnia Codziennie oprócz sobót
Rodzaj wycieczki Wycieczka z przewodnikiem po Wrocławiu ( cześć trasy można pokonać na piechotę, dla pozostałych atrakcji potrzebny jest środek transportu)
Proponujemy przejażdżkę melexem, minibusem (max 8 osób) lub własnym środkiem transportu

 

Podczas 3,5 godzinnej wycieczki zapoznamy się z dziedzictwem kultury żydowskiej we Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczynamy od spaceru po  starej dzielnicy żydowskiej, gdzie przewodnik po Wrocławiu przybliży Państwu historię, tradycję i spuściznę wrocławskiej gminy. Na życzenie możliwość zwiedzania przepięknie odnowionej Synagogi Pod Białym Bocianem. Następnym punktem programu będzie spacer po  Starym Cmentarzu Żydowskim, wspaniałym zabytku sztuki sepulkralnej, miejscu pochówku wielu znaczących członków gminy.

Na życzenie możliwość zwiedzania domu, w którym przez wiele lat mieszkała Edyta Stein. Należała ona do społeczności wrocławskich Żydów, ale zafascynowana katolicyzmem ochrzciła się i wstąpiła do zakonu karmelitek bosych. Zginęła męczeńską śmiercią w Oświęcimiu, kanonizowana w 1998 roku jako św. Benedykta od Krzyża została przez Jana Pawła II ogłoszona patronką Europy w 1999 roku. Dzisiaj w jej dawnym domu ma tam swoją siedzibę Towarzystwo, zajmujące się propagowaniem jej dziedzictwa i dialogiem międzykulturowym.

Cennik

Usługa przewodnicka w j. polskim 220 PLN / grupa
Usługa przewodnicka w j. polskim 190 PLN / grupa szkolna
Usługa przewodnicka w j. obcym 300 PLN / grupa
Ceny nie obejmują wstępów do zwiedzanych obiektów  
Cena biletów wstępu na trasie  
Dawny Cmentarz żydowski 5-7 PLN/os
Synagoga Pod Białym Bocianem 3-6 PLN/os
(dla grup wymagana jest wcześniejsza rezerwacja)